OPALSEPT

TUVALETLERDE HATLARDA,FOSEPTİK TANKLARINDA-ÇUKURLARINDA ve KANALİZASYON SİSTEMLERİNDE TEMİZLİK VE KOKU GİDERME
OPALSEPT mikrobiyel bir ürün olup,organik atıkları,sıvı,katı ve gres yağları,tuvalet kağıdı,nişasta ve deterjan kalıntılarını parçalar. Özellikle foseptik çukurları,lokanta,otel gibi tesislerin atıklarını yok etmek ve kanalizasyon sisteminin tıkanma ve koku gidermesi için tasarlanmıştır.
Foseptik tanklarında yaşanan problemler:
Yaşanan en tipik problemler kanalizasyona giden hatların tıkanması,tankların aşırı dolup taşması,dipte çamurun birikip kullanılabilir hacmin düşmesi ve en önemlisi geriye doğru yoğun bir koku ve gaz çıkışıdır.
Yukarıdaki problemin çözümü bu tankların düzenli boşaltılmasıdır. Fakat bu tanklardaki atıkların pompalanması hem zor hem de pahalı bir iş olup koku tamamen önlenemez. Pompalama sistemleride sürekli arıza yapar.

OPALSEPT nasıl çalışır?
OPALSEPT çeşitli mikroorganizmalar ve enzimlerin karışımıdır. Bu mikroorganizmalar
atıklarla beslenip çoğalırlar. Yağlar,proteinler,karbonhidratlar ve selüloz gibi organik molekül içeren bu atıkların yok edilmesi için mikroorganizmalar enzim üretirler,bu enzimlerde çevreye bırakılır. Oluşan bu enzimler kompleks molekülleri basit bir yapıya çevirir,mikroorganizmalarda bunları yok ederek temizlik işini bitirir.

OPALSEPT’in faydaları:

  • Foseptik tanklarının verimli çalışmasını sağlar
  • Yüzeyde oluşan köpüğü % 75 oranında,dipte oluşan çamuru da % 50 oranında azaltır.
  • Zamanla tankın etkili kullanım hacmini arttırarak pompalama ihtiyacını azaltır.
  • Kanalizasyon hatlarında tıkanıklığı ve kokuyu önler.
  • Arıtmaya giden atık suyun kalitesini arttırır.
  • Tuvalet kağıtlarının % 15 ini 48 saat içinde ortadan kaldırır.
  • Doğa dostudur, asit yada alkali içermez.

Kullanım şekli: Foseptik çukuruna veya en yakın tuvalete 1 tablet konur,10 dakika tamamen çözünmesi için beklenir ve sifon çekilir.
Miktar: Her 10 m3 hacim için 1 adet OPALSEPT tablet iki haftada bir konur.
Depolama: Kapalı kapta oda sıcaklığında muhafaza edilir.Temas halinde ılık sabunlu suyla yıkanır. Gözle temastan sakınılmalıdır.
Ambalaj: 1 koli içinde 650 adet X 20 gr. Tablet

Yukarıda yer alan açıklama ve uygulama bilgileri malzemenin kullanım sahası ve amacına yönelik olup bilgi edinme mahiyetini taşımaktadır. Uygulama şartları ve uygulama teknikleri farklılıklar gösterdiği için, her yer kendi koşullarına göre uygulama yapar. Bu nedenle bir bağlayıcılığı yoktur ve garanti olarak  değerlendirilemez.