PORT SEPT & PORTATİF SEPTİK TANK HIZLI TEMİZLİĞİ

PORTSEPT çoklu sporların bir karışımı olup ,özellikle portatif tuvaletlerde,karavanlarda ve gemilerdeki depolarda biyolojik bozunmayı hızlandırıp kokuyu ortadan kaldırmak amacıyla geliştirilmiştir. Bakteri bulunduğu ortamda organik varlığı durumunda yüzlerce enzim üretir. Proteinleri,nişastaları,yağları ve tuvalet kağıtlarını küçük parçalara ayırırlar.Küçük parçacıklar daha sonra bakteri zarına taşınarak,yeni hücreler oluşturmak için bunları enerji olarak kullanırlar. Yani bakteriler bu organik atıkları kendilerine bir besin maddesi gibi görüp çoğalarak,daha sonra üzerine gelen diğer atıkları yok etmek için etkili bir sistem kurmuş olurlar.
PORTSEPT etkinliğini atık tankları içinde organik atıklarla beslenerek korur.
Kullanım Alanları:
Septik sistemlerin toplama kapları ve diğer atık sistemleri bakteriler için değerli bir besin kaynağıdır Pek çok bakteri bu organik atıkları bir besin kaynağı olarak görmesine rağmen,bakterilerin aşırı hızlı üremesi dramatik sonuçlara sebep olabilirler. PORTSEPT ile amilaz,selulaz,lipaz ve protaz enzimlerinin kapasitelerini faydalı bir şekilde bir araya getirerek hızlı ve verimli bir organik atıkları giderici ürün ortaya çıkarılmıştır.
Faydaları:
Organik atıkları uzaklaştırarak uzun süreli koku kontrolü sağlar ve koku yapıcı maddenin tekrar koku yapması engellenmiş olur.
Çok konsantre ve kullanımı kolay bir ürün olu, çok hızlı parçalama ve ani koku kontrolü yapar
Güvenli bir ürün olup, formaldehit ve kuvarterner bileşiklerin yerini kolaylıkla alır.
Özellikleri:
Güvenli basil sporlarının istikrarlı bir karışımıdır.
Birden çok enzimin kullanılarak üretim yapılması geniş bir organik atık üzerinde
bozulma yeteneği kazandırır.
Bu karışım uygulama esnasında yüksek bir performans gösterip, portatif
tuvaletlerde çok hızlı sonuç alınır.
Yüksek miktarda amilaz, selülaz, lipaz ve protas enzim üretimi gerçekleştirir.
Aerobik ve aneorobik şartlar altında çalışabilir.
Kullanım şekli:
PORT SEPT güvenilir basil mikroorganizmalarının karışımıdır. Toksisite çalışmaları bağımsız bir laboratuar tarafından yapılan PORT SEPT ‘in tahriş edici madde sınıfında olmadığı açıklanmıştır,bir deri duyarlılık reaksiyonu göstermez.
Depolama:Kapalı kapta 10-40 ◦C arasında saklanmalıdır. Ürünle temas halinde ılık sabunlu suyla yıkanır. Gözle temasından kaçınılmalıdır.
Ambalaj: 208 lt. fıçı veya 1000 lt. konteyner
Tavsiye edilen kullanım miktarı:
Her 20 lt. hacim için 100-150 gr. PORT SEPT atık toplama tankına konur.

Yukarıda yer alan açıklama ve uygulama bilgileri malzemenin kullanım sahası ve amacına yönelik olup bilgi edinme mahiyetini taşımaktadır. Uygulama şartları ve uygulama teknikleri farklılıklar gösterdiği için, her yer kendi koşullarına göre uygulama yapar. Bu nedenle bir bağlayıcılığı yoktur ve garanti olarak değerlendirilemez.